Серед незалежних громадських формувань одну з найважливіших ролей грає Асоціація «Біржові та електронні майданчики». Вона з’явилася завдяки тому, що окремі приватні компанії вирішили внести свій вклад в стан ринкових відносин. Учасниками об’єднання виступають підприємства, які виконують послуги на ринку біржових операцій. Всі вони діють виключно в рамках законодавства.
Основні завдання Асоціації
Керівники електронних майданчиків створили дійсно ефективну систему, яка буде виконувати діяльність, зв’язану з проведенням аукціонів та здійсненням торгових операцій. Вони планують забезпечити повну прозорість кожного товарного ринку та їх ефективну роботу, представляти та захищати інтереси всіх членів Асоціації.
На території країни немає схожих об’єднань. Таке професійне товариство було створене тому, що необхідно сформувати здорові ділові стосунки між учасниками товарних ринків, біржами та майданчиками,а також налагодити їх стосунки з державними органами. Така взаємодія сприяє створенню нових законопроектів залученням кращих бізнес-експертів.
Хто може взяти участь в Асоціації
Асоціація складається з товарних груп та спеціалізованих онлайн-платформ, які діють на території країни. Серед учасників можна знайти електронні майданчики, приватні підприємства, інсайдерські фонди, товарно-майнові біржі, електронні торгові площадки, енергетичну біржу, товарно-сировинні біржі, торгові портали.
Дізнатися більше можна, якщо зайти на офіційний сайт біржових та електронних майданчиків https://aeaep.com.ua/info/asotsiatsiia-birzhovi-ta-elektronni-majdanchyky-misiia-tsili-uchasnyky/. Тут вказані контактні дані, а також повноцінний перелік документів, які потрібно подати, що стати членом асоціації.
Асоціація забезпечує надійну та безперервну діяльність торгових майданчиків. Завдяки електронним площадкам доступ до інформації мають всі учасники та сторонні спостерігачі. Завдяки електронному документообігу швидкість обміну інформацією зростає. Законодавчі органи забезпечують захист інтересів сторін, тому електронні торги мають самі переваги. Завдяки цьому способу обміну товарами та послугами зростає рівень конкуренції, розвиваються ринкові відносини, та стабілізується економіка.