На що звертати участь перед надсиланням пропозиції на участь в тендері

Мар 23, 2021 Блог

Тендерні закупівлі вже давно встигли стати невід’ємною частиною сьогодення. Вже важко уявити собі державні установи, які б закуповували товари, послуги або ж виконання якихось робіт без створення тендерних заявок. Формат електронних тендерів вже показав свою ефективність в сфері закупівель та дозволив звести корупційну складову в цьому напрямку майже до нульових показників.

Для того, щоб війти до переліку учасників в тендері, потрібно попередньо відправити відповідну заявку зі своєю пропозицією. Але, сам факт відправленої заявки – це ще не гарантія участі. Вся справа в тому, що дуже багато залежить безпосередньо від того, як вона була оформлена. Тут не так важливо, чи то вона була подана на сайті Української універсальної біржі, або ж на будь-якому іншому акредитованому майданчику.

Тому, щоб уникнути можливих відмов, потрібно загострити увагу саме на тому, якими повинні бути пропозиції, щоб вони розглядались та схвалювались.

Що потрібно враховувати при оформленні заявки на участь?!

Насправді, є дуже багато моментів, які дуже важко перерахувати. Ми ж пройдемося по найбільш важливим аспектам, від яких і потрібно відштовхуватись.

  • Форма – заявка повинна відповідати формату, змісту та формі, що вказані в самому оголошенні. Сюди можна віднести шрифт, послідовність вказання даних й інші моменти. Щоб не помилитись, потрібно більш детально ознайомитись з оголошенням;
  • Грамотність – по можливості, варто перевірити саму заявку на наявність орфографічних помилок. Цей момент також може стати приводом для отримання відмови;
  • Тендерний пакет – до самої заявки повинні бути прикріплені всі документи. Важливо зазначити, що вони повинні бути складені українською мовою та відповідати дійсності;
  • Часовий діапазон – в тендері чітко прописується те, до якого числа потрібно подати заявку та як довго вона може розглядатися. Цей момент також не варто ігнорувати, якщо у вас немає бажання упустити можливість стати учасником в тендері;
  • Відповідність закону – ви повинні впевнитися в тому, що саме оголошення відповідає 18-й статі закону України про державні закупівлі.

Більше про сам закон та систему ProZorro ви можете дізнатися, якщо перейдете за посиланням https://tender.uub.com.ua/pro-prozorro/zakon-prozorro, де вся ця інформація знаходиться у вільному доступі.

По vneshexpo