Прийняття законопроекту про ринок землі

Май 29, 2021 Блог

Прийнявши законопроект про ринок землі в ніч на 31 березня 2020 року, Верховна Рада зробила історичний крок проти формування української економіки у сфері продажу земель сільськогосподарського призначення. Для нашої держави це обіцяє кардинальні зміни. Тепер ринок землі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/pryjnyattya-zakonoproektu-pro-rynok-zemli/ повинен бути по-справжньому прозорим і працювати за однаковими правилами для всіх.

Зміни передбачені Законом про ринок землі в Україні

Довгий час тема продажу сільськогосподарських земель викликає суперечки серед населення. Уряд «годував» нас безперервними обіцянками скасувати мораторій, однак не так давно сталася подія, яка поклала цьому край – 28 квітня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про ринок землі».

За його словами, реалізується українське конституційне право на продаж сільськогосподарських земель. Правда, ринок землі буде повністю функціонувати лише з 1 липня 2021 року для фізичних осіб; для адвокатів приватного бізнесу ця процедура стане доступною з 1 січня 2024 р. Крім того, існує обмеження на кількість землі, яку учасник може придбати – не більше 100 га на людину.

Україна є одним із найбільших світових експортерів сільськогосподарської продукції, тому постає питання про прозорий процес продажу землі. Сільськогосподарські угіддя складають близько 70% кожної площі земельного фонду, що становить 32,5 млн. га.

Однак уряд не може обмежитися розробкою плану закону про ринок землі. Тепер вони повинні вирішити, як зробити продаж справедливим та безпрограшним для всіх сторін. Чотирирічний досвід роботи електронної системи Prozoro.Sales підтвердив, що найкращих результатів з продажу сільськогосподарських угідь можна досягти на публічних аукціонах. І платформа Української універсальної біржі стане тут вірним помічником.

Подробиці про ринок землі на сайті УУБ

За останні чотири роки сайт Української універсальної біржі був невід’ємною частиною електронної системи Prozorro.Sales, яка, у свою чергу, стала найуспішнішим антикорупційним планом, організованим державою, громадськими організаціями та волонтерами.

Такий план дав змогу ввести в експлуатацію величезну кількість державних об’єктів – від невеликих офісів до великих промислових комплексів – і поповнити бюджет країни більш ніж на 28 млрд. грн. Головним досягненням системи Prozorro.Sale є прозорий та відкритий тендерний процес для громадськості та уповноважених органів. Незабаром до них приєднаються сільськогосподарські акції.

По vneshexpo